Wykorzystujemy pliki cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką prywatności. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.

Czytaj całość
Akceptuję

Wyszukiwarka ofert

Kierunek studiów

Dział firmy

Typ oferty

Płatna

Liczba wszystkich dostępnych ofert:

195

Po co organizować praktyki?

 Korzyści z organizacji praktyk studenckich:


Program praktyk to doskonałe narzędzie rekrutacji wartościowych pracowników. Pracodawca zyskuje doskonałą okazję do sprawdzenia kandydata do pracy w rzeczywistych zadaniach zawodowych, uzyskując znacznie pełniejsze i bardziej rzetelne informacje niż w najlepszym procesie selekcji.
Praktykanci często stanowią źródło nowatorskiego spojrzenia na wiele zagadnień (wsparcie dla projektów wymagających kreatywności i odkrywczości)
Praktykant to możliwość realizacji okresowych zadań, które nie mieszczą się w zakresach obowiązków etatowych pracowników, a także pomoc w okresach urlopowych.

(wg artykułu S. Harrysojna i P. Loranie opublikowanego w Business Harvard Review Polska w 2006r.)

W jaki sposób efektywnie i kreatywnie wykorzystać praktykantów w firmie?


Najlepsze wyniki pracy osiągają Ci, którzy pasjonują się danym produktem lub branżą. Kreatywność i zaangażowanie są ważniejsze niż oceny w indeksie.
Traktuj praktykantów na równi z pracownikami etatowymi. Włączaj studentów do realizacji ambitnych projektów, zespołów badawczo – rozwojowych. W ten sposób są oni motywowani do pracy i czują się pełnoprawną częścią firmy.
Połóż nacisk na komunikację i prezentację. Zachęcaj studentów do regularnych prezentacji swoich dokonań innym pracownikom. Prezentacje powinny mieć formę materiałów wizualnych, a nie pisemnych sprawozdań.
Angażuj studentów do wykonywania wszelkich działań, które zwiększają wartość dodaną. Powierzaj stażystom ambitne projekty, by zapoznali się z całym cyklem innowacji i pomogli przekuć swoje pomysły na korzyści biznesowe.
Zadbaj o przywiązanie praktykantów do firmy. Staraj się, aby w przyszłości studenci byli ambasadorami Twojej firmy. W tym celu staraj się aby praktyki były jak najbardziej atrakcyjne oraz twórz aktywną sieć absolwentów.
Korzystaj z Internetu. Wykorzystując Internet do zarządzania procesami aplikacji i selekcji firma utrzymuje koszty selekcji na niskim poziomie.